Βραζιλία-Χιλή 1-1 (Παράταση) 2o ημίχρονο

Ολοκληρώνει και η Χιλή τις αλλαγές της. Στο 108' ο Ρόχας αντί του τραυματία Μέντελ.
Κεφαλιά του Ζο άουτ στο 107'.
Τρίτη αλλαγή για τη Βραζιλία. Στη θέση του Οσκάρ ο Γουίλιαν.
Τέλειωσε το α' ημίχρονο της παράτασης. Το 1-1 παραμένει.
Στο 103' ευκαιρία για τη Βραζιλία. Μακρινό σουτ του Χουλκ, διώχνει και πάλι εκπληκτικά ο Μπράβο.
Κίτρινη κάρτα στον Ζο για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον γκολκίπερ Μπράβο.
Σφύριξε τη λήξη ο Χάουαρντ Γουέμπ. Πάμε σε παράταση.
87': Δεύτερη αλλαγή για την Χιλή με τον Πινίγια στη θέση του Βιντάλ.
Στο 84' νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία. Δυνατό σουτ του Χουλκ, διώχνει εντυπωσιακά ο Μπράβο.
Στο 81' κεφαλιά του Νεϊμάρ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπράβο.
Στο 74' ο Ζο από κοντά δεν βρήκε καλά την μπάλα.
Στο 72' αλλαγή για την Βραζιλία με τον Ραμίρεζ στη θέση του Φερναντίνιο.
Μεγάλη απόκρουση του Ζούλιο Σέζαρ στο 64' σε κοντινό πλασέ του Αρανγκίς.
Ζο αντί Φρεντ στο 64'.
Εχουμε φτάσρι στο 63' και με εξαίρεση το ακυρωθέν γκολ του Χουλκ δεν έχουμε δει κάτι ιδιαίτερο στο β' ημίχρονο.
Στο 57' αλλαγή για τη Χιλή με τον Γκουτιέρεζ στη θέση του Βάργκας.
Ο Χουλκ σκόραρε στο 55', αλλά το γκολ ακυρώθηκε, αφού στο κοντρόλ είχε χρησιμοποιήσει και το χέρι του.
Λήξη του α' ημιχρόνου. Για μια ακόμα φορά η Χιλή έχει αποδειχθεί σκληρό καρύδι και παρά το γεγονός ότι η Βραζιλία έχει περισσότερες φάσεις έχει κρατήσει τους οικοδεσπότες στην ισοπαλία. H Χιλή έχει την κατοχή και πιέζοντας ψηλά υποχρεώνει τους παίκτες της "σελεσάο" σε λάθη.
Νέο λάθος στην άμυνα των Βραζιλιάνων, αλλά Ζούλιο Σέζαρ και Νταβίντ Λουίζ σταμάτησαν την τελευταία στιγμή τον Αρανγκίς, στο 45'.
Σουτ του Αλβες στο 43', ο Μπράβο σε κόρνερ.
Μεγάλη ευκαιρία για τη Χιλή στο 42'. Ξεμαρκάριστος ο Βιντάλ δεν βρήκε καλά την μπάλα, που κατέληξε στα χέρια του Ζούλιο Σέζαρ.
O Φρεντ έβαλε την κόντρα στον Ισλα και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ στο 39'.
Ευκαιρία για τη Βραζιλία στο 36'. Η κεφαλιά του Νεϊμάρ βρήκε στον Σίλβα και έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
Μεγάλο λάθος στην άμυνα της Βραζιλίας και ο Αλέξις Σάντσεζ ισοφαρίζει σε 1-1 στο 32'.
Η Βραζιλία ανοίγει το σκορ στο 18'. Ο Νταβίντ Λουίζ από κοντά μετά την κεφαλιά πάσα του Σίλβα σκοράρει.
Πρώτη καλή φάση στο 5' για τη Βραζιλία. Σουτ του Μαρσέλο πέρασε λίγο άουτ.
Σε λίγη ώρα αρχίζει το πρώτο από τα παιχνίδια για την φάση των "16" του Παγκοσμίου Κυπέλλου ανάμεσα στην Βραζιλία και τη Χιλή. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο "Εστάντιο Μινεϊράο" του Μπέλο Οριζόντε.
Οι αρχικές εντεκάδες:

Βραζιλία (Λουίς Φελίπε Σκολάρι): Σέζαρ(τ/φ), Άλβες, Σίλβα, Λουίζ, Μαρσέλο, Φερναντίνιο, Λουίς Γκουστάβο, Οσκάρ, Χούλκ, Φρέντ, Νεϊμάρ

Χιλή (Χόρχε Σαμπαόλι): Μπράβο(τ/φ) Γιάρα, Σίλβα, Μεντέλ, Ίσλα, Αράνγκις, Βιντάλ, Μένα, Ντίαζ, Σάντσεζ, Βάργκας