Δευτέρα, 9 Νοεμβρίου 2015

Ολυμπιακός: Χωρίς ζόρι η δέκατη νίκη επί του Ηρακλή (2-0)

«Ατσαλάκωτος» συνεχίζει ο Ολυμπιακός στον δρόμο προς τον τίτλο - Χωρίς να ζοριστούν και με γκολ των Μιλιβόγεβιτς και Ιντέγε, οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-0 του Ηρακλή κι έκαναν το 10/10 στο πρωτάθλημα

Συνεχίζει αψεγάδιαστος ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα. Οι Πειραιώτες νίκησαν 2-0 τον Ηρακλή στο «Καραϊσκάκη» και επέκτειναν το απόλυτο σερί τους στην Σούπερ Λίγκα, κάνοντας το 10/10.

Νέο «σοκ» στην Τούμπα: Ισοπαλία 3-3 με τον Πανθρακικό ο ΠΑΟΚ!

Η ομάδα της Κομοτηνής φλέρταρε ακόμα και με τη νίκη, ενώ πριν το συγκεκριμένο ματς είχε μόλις τρεις βαθμούς (χωρίς νίκη) στο πρωτάθλημα!

Σκορ και θέμα σήμερα στην Τούμπα από δύο ομάδες που έψαχναν τους βαθμούς για διαφορετικούς λόγους.

Ο ΠΑΟΚ άφησε βαθμούς στην Τούμπα, απέναντι στον Πανθρακικό που ήρθε στην Θεσσαλονίκη για να μη χάσει και τα κατάφερε. Το τελικό 3-3 είναι δίκαιο καθώς και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να πετύχουν περισσότερα γκολ. Αυτή η απώλεια βαθμών για τον ΠΑΟΚ ίσως να φέρει εξελίξεις στην Τούμπα καθώς ήδη μείνει πολύ πίσω στην βαθμολογία. Ο Ιβάν Σαββίδης ήταν ιδιαίτερα προβληματισμένος για την εικόνα της ομάδας του, ενώ μετά το τέλος του αγώνα.  Ο κόσμος που βρέθηκε στην Τούμπα αποδοκίμασε παίκτες, προπονητή, αλλά και Δημητρόπουλο που έκανε πολλά λάθη με τις υποδείξεις του.

Διαβάστε περισσότερα στο gazzetta.gr

Η κόκκινη κάρτα του Βάργκας στοίχισε στην ΑΕΚ

Ο Αστέρας χάλασε την «πρώτη» του Πογιέτ στο ΟΑΚΑ: 0-1 την ΑΕΚ στο 89'

Με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου ο Αστέρας έφυγε νικητής (0-1 την ΑΕΚ) από το ΟΑΚΑ στην... εντός έδρας πρεμιέρα του Πογιέτ

Στην πρώτη πραγματικά αδικαιολόγητη γκέλα της χρονιάς υπέπεσε η ΑΕΚ.

Στο πρώτο παιχνίδι του Γκουστάβο Πογιέτ στο ΟΑΚΑ, η «Ένωση» έπεσε θύμα του εξαιρετικού Αστέρα, ο οποίος πανηγύρισε μεγάλο διπλό (1-0).

Η ανόητη αποβολή του Βάργκας (για κλωτσιά σε αντίπαλο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου) κρέμασε τους «κιτρινόμαυρους» κι έστρωσε το έδαφος για να έρθει ο Παπαδόπουλος στο 89’ και να τους αφήσει στον τόπο.

Καλύτεροι με δέκα, παρά με έντεκα οι παίκτες του Πογιέτ, θα μπορούσαν έστω κι έτσι να πάρουν το ματς, αν δεν έπεφταν νωρίτερα στον εκπληκτικό Μπαντή.