13. Ξάνθη 29 6-15-8 27-31 33
14. Βέροια 29 5-12-12 18-31 27
15. Πανθρακικός 29 3-8-18 17-52 17
16. Καλλονή 29 3-7-19 19-48 16

Κοιτώντας κάποιος την προϊστορία των αναμετρήσεων του Παναιτωλικού με τον Ολυμπιακό μόνο... αισιόδοξος δε θα μπορούσε να είναι αναφορικά με την παραγωγικότητα της αναμέτρησης. Φρόντισαν ωστόσο να τους... διαψεύσουν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων που ασορτί με τον καιρό «έβρεξαν» γκολ!
Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-2 του Παναιτωλικού σε ένα από τα πιο παραγωγικά παιχνίδια της φετινής Superleague, με επτά διαφορετικούς παίκτες να γράφουν το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ!
Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να δείχνουν απειλητικοί ωστόσο εκείνος που άνοιξε το σκορ ήταν ο Ολυμπιακός. Στο 7' μετά από σέντρα του Ερνάνι από τα αριστερά ο Φορτούνης έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και έκανε το 0-1. Με παρόμοιο τρόπο προήλθε και το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων όταν στο 30' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ερνάνι από τα αριστερά, ο Ντα Κόστα σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους και με κεφαλιά και αφού η μπάλα κόντραρε έκανε το 0-2. Ο στόπερ του Ολυμπιακού μάλιστα έφτασε κοντά και σε δεύτερο προσωπικό γκολ αλλά «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι στις καθυστερήσεις. Σε ένα σημείο που ο Κυριακίδης είπε διαδοχικά «όχι» στους παίκτες του Ολυμπιακού.
Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο μέρος και στο 57' ο Σεμπά πήρε το ριμπάουντ μετά από κόντρα σε σουτ του Φορτούνη και με διαγώνιο πλασέ από κοντά έκανε το 0-3.
Ο Φορτούνης είχε συμμετοχή και στο τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού όταν στο 69' έκανε εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Σεμπά, εκείνος γύρισε την κατάλληλη στιγμή για τον επερχόμενο Πουλίδο και εκείνος με πλασέ διαμόρφωσε το 0-4.
Και ενώ όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν το τελικό σκορ, το τελευταίο πεντάλεπτο ήταν καταιγιστικό. Στο 86' Ο Πάρντο μετά από σέντρα του Φορτούνη έκανε το 0-5 με την απάντηση του Παναιτωλικού να έρχεται άμεσα. Στο 88' ο Ουάρντα με τη... βοήθεια του κεφαλιού του Ντα Κόστα έκανε το 1-5 και αφού ένα λεπτό αργότερα ο Πάρντο δεν κατάφερε να νικήσει τον Κυριακίδη, στο 90' ο Καπέλ με κοντινή προβολή έγραψε το τελικό 2-5.
ΓΚΟΛ: 88' Ουάρντα, 90' Καπέλ - 7' Φορτούνης, 30' Ντα Κόστα, 57' Σεμπά, 69' Πουλίδο, 86' Πάρντο
ΔΟΚΑΡΙΑ: 45+1' Ντα Κόστα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 20' Ερνάνι, 75' Ντα Κόστα
ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: -
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Κουτρουμάνος, Κούσας, Χαντάκιας, Ρουμπουλάκου (67' Καπέλ), Μάκος, Παπάζογλου (77' Παπουτσογιαννόπουλος), Πάουλο (46' Βασιλείου), Φερέιρα, Ουάρντα, Μουνιός.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σίλβα): Καπίνο, Ντα Κόστα, Ελαμπντελαουί, Σιόβας, Μαζουακού, Ζντιέλαρ, Φορτούνης, Κασάμι (78' Μπουχαλάκης), Ερνάνι (68' Πάρντο), Σεμπά (77' Φουστέρ), Πουλίδο.
ΑΕΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-0

Τσεχικό... πολυβόλο!

Στο 24΄ο Καρίμ Αρνσαριφάρντ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, μπήκε στην περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ δεν κατακυρώθηκε έπειτα από υπόδειξη του βοηθού για οφ σάιντ του Ιρανού στράικερ του Πανιωνίου. Από το τηλεοπτικό ριπλέι, ωστόσο, φάνηκε ξεκάθαρα πως ο Ανσαριφάρντ καλυπτόταν από την άμυνα της ΑΕΚ, ως εκ τούτου κακώς ακυρώθηκε το γκολ του Πανιωνίου.
Στο 28' η ΑΕΚ ήταν αυτή που «άγγιξε» το γκολ, όταν ο Γιόχανσον έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Διούδη κι απομακρύνθηκε.
Ο Πανιώνιος με πολύ καλή αμυντική οργάνωση και εξαιρετικά εκτελεσμένες αντεπιθέσεις απειλούσε όποτε του δινόταν η ευκαιρία, όπως στο 42', όταν ο Μπακασέτας δοκίμασε το πόδι του από μεγάλη απόσταση, με τον Μπαρόχα να μην ανησυχεί ιδιαίτερα.

ΠΑΟΚ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2-0

«Αγκάλιασε» τα πλέι οφ ο ΠΑΟΚ

«Αγκάλιασε» τα πλέι οφ ο ΠΑΟΚ (vds)

Με γκολ των Λέοβατς και Μακ στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ νίκησε αγχωτικά ον Λεβαδειακό (2-0) στην κεκλεισμένων των θυρών Τούμπα, σε ματς της 29ης αγωνιστικής. Ετσι έκανε σημαντικό βήμα για την είσοδό του στα πλέι οφ, χωρίς να περιμένει την απόφαση για την ποινή αφαίρεσης των 5 βαθμών που του έχει επιβληθεί. Μάλιστα την τελευταία αγωνιστική οι Θεσσαλονικείς φιλοξενούνται από τον Πλατανιά που ερίζει για την 5η θέση.
Ο Βλάνταν Ιβιτς παρέταξε τον ΠΑΟΚ με 4-3-3 και τον Μακ στην κορυφή, ενώ Ροντρίγκες και Πέλκας κάλυψαν τις δύο πλευρές, αριστερά και δεξιά αντίστοιχα. Από την πλευρά του ο Δημήτρης Φαράντος που κάθισε στον πάγκο των Βοιτών (μετά την αιφνίδια αποχώρηση του Άκη Μάντζιου), προτίμησε σύστημα 4-2-3-1. Στην κορυφή ο Μάντζιος πίσω του ο Ατζαγκούν, με τον Γιακουμάκη στα αριστερά και τον Μπελγκαζουανί στα δεξιά.
Ο ΠΑΟΚ είχε την συντριπτική κατοχή της μπάλας (73%-27%) και την υπεροχή στο πρώτο μέρος, όμως η αλήθεια είναι οτι κατάφερε να δημιουργήσει μόλις δύο κλασικές ευκαιρίες. Η μεγαλύτερη στο 34' με την κοντινή κεφαλιά του Ροντρίγκες και την μεγάλη απόκρουση του Μουλόπουλου πάνω στην γραμμή. Και μία ακόμη στο 44' με κεφαλιά του Πέλκα στο αριστερό δοκάρι.
Κατά τα άλλα, ο Λεβαδειακός στεκόταν πολύ καλά, και ακόμη κι αν δεν απειλούσε επιθετικά, δεν επέτρεπε ούτε στον αντίπαλό του να κάνει το ίδο. Τα νεύρα δεν έλειψαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Τζαβέλλα να έχει αψιμαχίες με τους Μπελγκαζουανί και Μάντζιο.
Παρόμοια ήταν η εικόνα του ΠΑΟΚ και στο δεύτερο μέρος. Οι ασπρόμαυροι είχαν και πάλι μεγάλα ποσοστά κατοχής της μπάλας, βρίσκονταν μαζικά στην επίθεση, όμως ήταν και πάλι οι περισσότερες επιθετικές τους ενέργειες τους ήταν χωρίς ουσία.
Μάλιστα ούτε μετά το 61' και την είσοδο στο ματς του Κοροβέση, υπήρξε ουσιαστική βελτίωση στην απόδοση της ομάδας του Ιβιτς. Ο δικέφαλος ωστόσο συνέχισε να επιμένει και δικαιώθηκε στο 80ο λεπτό, όταν σε φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Λέοβατς, που με μονοκόμματο «κεραυνό» έκανε το 1-0.
Τη νίκη των γηπεδούχων «σφράγισε» ο Μακ στο 89΄ εκμεταλλευόμενος κακή απομάκρυνση του Τριποτσέρη.
ΣΚΟΡΕΡ: 80' Λέοβατς, 89' Μακ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 90+1 Βίτορ, 19' Μπελγκαζουανί, 57΄ Μαχαίρας
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δελφάκης (Αρκαδίας)
ΠΑΟΚ (Ιβιτς): Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Κάτσε (90' Τσίμιροτ), Τζιόλης, Χαρίσης, Πέλκας (61' Κοροβέσης), Ροντρίγκες, Μακ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Φαράντος): Μοσχονάς, Τσουρίκοφ, Μανωλάς, Τριποτσέρης, Μουλόπουλος, Μάγκας (61' Τόπι), Μαχαίρας, Ατζαγκούν (85' Μίνγκας), Γιακουμάκης, Μπελγκαζουανί (46' Παππάς), Μάντζιος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 0-0

Ο Τελάντερ έσωσε τον βαθμό

Ο Τελάντερ έσωσε τον βαθμό (vid)

Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές, ο Ράσμους Τελάντερ στην τελεθυταία φάση του αγώνα έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας για τον Παναθηναϊκό στην Τρίπολη, 0-0, διώχνοντας την μπάλα προ της γραμμής σε λόμπα του Μάσα.
Ο αγώνας στην Τρίπολη έγινε κάτω από δυνατή βροχή στη μεγαλύτερη διάρκειά του και οι λίγοι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο «Θ. Κολοκοτρώνης» δεν... ζεστάθηκαν από όσα είδαν στον αγωνιστικό χώρο.
Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν στην τελευταία φάση του αγώνα να «κλέψουν» τη νίκη, όταν ο Μάσα, βλέποντας τον Στιλ να βγαίνει εκτός περιοχής, πέρασε την μπάλα με λόμπα πάνω από τα χέρια του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, όμως ο Τελάντερ σαν από «μηχανής θεός» την έδιωξε, πριν αυτή περάσει την τελική γραμμή.
Στην αντίπερα όχθη ο Παναθηναϊκός είχε τη δική του μεγάλη στιγμή να πετύχει γκολ στοπ 78', όταν ο Βιγιαφένες βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον Μπαντή, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της αρκαδικής ομάδας
Και οι δύο ομάδες πρόσεξαν περισσότερο πώς θα κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα, παρά να δημιουργήσουν παιχνίδι κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το παιχνίδι να έχει πάθος, δυνατές μονομαχίες, αλλά όχι και φάσεις

ΣΚΟΡΕΡ: -
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 57' Ιγκλέσιας, 73' Γκοϊάν / 82' Μολέδο, 90+1' Λέτο

Αστέρας Τρίπολης (Χάβος): Μπαντής, Κιτόκο, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας (78' Ιωαννίδης), Δημούτσος, Χαμντανί, Μπερτόλιο (85' Τσάβες), Φερνάντες (61' Φούντας), Μάσα.
Παναθηναϊκός (Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Νάνο, Τελάντερ, Μολέντο, Ζέκα, Λουντ, Εβανζελίστα (61' Λαγός), Βιγιαφάνιες, Πέτριτς (61' Λέτο), Κλωναρίδης (75' Μπουμάλ).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 0-3

Επιτέλους νίκη για τον Ηρακλή!

Μετά από έξι αγωνιστικές χωρίς νίκη και τρεις σερί ήττες, ο Ηρακλής πανηγύρισε ένα «τρίποντο». Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου «ξέσπασε» στον υποβιβασμένο Πανθρακικό, του οποίου και επιβλήθηκε στην Κομοτηνή με 3-0. Λεοζίνιο (19'), Ρομάνο (88') και Περόνε (89') οι σκόρερ του «γηραιού». Αντίο στην Σούπερ Λίγκα με ήττα στο τελευταίο παιχνίδι στην έδρα του, είπε ο Πανθρακικός.
Ο Ηρακλής μπήκε καλύτερα στο ματς, χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία. Ωστόσο κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 19' χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο. Μετά το γκολ ο Πανθρακικός ισορρόπησε και προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά δεν δημιούργησε τις τις ανάλογες φάσεις; για να το πετύχει.
Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ήταν ακόμη καλύτερος, με τον Ηρακλή να κυριαρχεί. Οι κυανόλευκοι έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, τόσο λόγω της αστοχίας τους, όσο και λόγω των εξαιρετικών επεμβάσεων του τερματοφύλακα Αθνασιάδη.
Η επιμονή των φιλοξενούμενων, δικαιώθηκε έστω και στα τελευταία λεπτά του ματς. Το 2-0 έγινε στο 88' με τον Τσιλιανίδη δημιουργό και τον Ρομάνο εκτελεστή, ενώ το 3-0 έγινε το το αμέσως επόμενο λεπτό. Αυτή τη φορά ο Ρομάνο «έφτιαξε» και ο Περόνε με δυνατό αριστερό σουτ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα του Ηρακλή.
Στις καθυστερήσεις ο γηραιός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας του Ιντζόγλου
ΣΚΟΡΕΡ: 19' Λεοζίνιο, 88' Ρομάνο, 89' Περόνε
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 23' Ρούσσος – 38΄Τσιλιανίδης, 48΄ Ιντζόγλου, 90+1' Ιντζόγλου
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 90+1' Ιντζόγλου
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Στοΐνοβιτς): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ρούσσος, Ποτουρίδης, Τσιάρας, Ηλιάδης (Χαβίτο 85'), Μπαϊκαρά (Γαβριηλίδης 58'), Χασομέρης, Ντιγκινί, Ιγκόρ (Μουδούρογλου 65')
ΗΡΑΚΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Κυριακίδης, Στάμου, Καρασαλίδης, Ζαμπάζης (Τσότρας 85'), Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης, Μοντέιρο, Λεοζίνιο (Ρομάνο 75'), Βέλλιος (Περόνε 79')

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 2-0

Ο Μανιάς έριξε... φως στην Ευρώπη!

Το μεγάλο ντέρμπι για την έκτη θέση και την ενδεχόμενη συμμετοχή στα πλέι οφ είχε την υπογραφή του Μιχάλη Μανιά! Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 2-0 του Πλατανιά, σκαρφάλωσε στην έκτη θέση και πλέον περιμένει τις εξελίξεις αναφορικά με την άδεια του Πανιωνίου.
Αξίζει να σημειωθεί πως η αναμέτρηση διεκόπη στο 81' και άρχισε μετά από 28 λεπτά καθώς λόγω προβλήματος με την ηλεκτροδότηση στην πόλη, μετά και από την έντονη βροχόπτωση, δεν λειτουργούσαν όλοι οι προβολείς και χρειάστηκε να χρησιμοποιηθεί η ηλεκτρογεννήτρια του γηπέδου ώστε να ανάψουν όλα τα φώτα και να αρχίσει και πάλι το παιχνίδι.
ΓΚΟΛ: 23', 84' Μανιάς
ΔΟΚΑΡΙΑ: 87' Ντίνας
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 74' Λίλα - 50' Στανισάβλιεβιτς, 82' Μουνάφο
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπάθας (Πειραιά)
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης): Περιστερίδης, Στρούνα, Μιχαήλ, Μπέριος, Ναδάλες, Τζημόπουλος, Λίλα, Τσουκαλάς, Γιάκος (63' Ακόστα), Ίλιτς (81' Ηλιάδης), Μανιάς (89' Φερφελής).
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν (81' Τσουράκης), Μπανανά, Βάντερσον, Μουνάφο, Ντίνας, Στανισάβλιεβιτς, Γουνοδυλάκης, Μιλούνοβιτς (70' Ράμος), Ανγκούλο.
Περισσότερα σε λίγο

Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 4-2 ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ

Με «τεσσάρα» στη Λέσβο ελπίζει στο θαύμα των πλέι οφ

Μία στροφή πριν από το τέλος του πρωταθλήματος ο Ατρόμητος σημείωσε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα που τον διατηρεί ζωντανό τον στόχο της εισόδου στα πλέι οφ. Οι περιστεριώτες νίκησαν με 4-2 την Καλονή στη Λέσβου και ελπίζουν για τα πλέι οφ με τέσσερις προοϋποθέσεις.
Πρώτον να του μειωθεί η ποινή που του επιβλήθηκε για τα επεισόδια στον αγώνα με την ΑΕΚ.
Δεύτερον να νικήσει την τελευταία αγωνιστική τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρη και παράλληλα ο ΠΑΣ Γιάννενα να μη νικήσει εκτός έδρας την Ξάνθη (στην ισοβαθμία ο ΠΑΣ έχει πλεονέκτημα) και τέλος οι νεοσμυρνιώτες να μην εξασφαλίσουν άδεια.
Μεγάλοι πρωταγωνιστές και σκόρερ του Ατρομήτου ήταν οι Ματέι, Ουσέρο, Μπρίτο και Λε Ταλέκ.
Ο Ατρόμητος ευτύχησε να βάλει δύο γκολ στο πρώτο 6λεπτο και να καθαρίσει νωρίς τον αγωνα. Μόλις στο 5΄με πλασέ του Ματέι από το ημικύκλιο ύστερα από γύρισμα του Κιβρακίδη οι περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ και στο επόμενο λεπτό ο Μπρίτο έκανε κούρσα από το κέντρο, πάσαρε στον Ουσέρο, ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0. Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα θα μπορούσε να είχε σκοράρει και στο 13΄αλλά το τακουνάκι του Κεϊτά έφυγε άουτ
Η Καλονή έχασε καλή ευκαιρία στο 20΄με τον Λε Ταλέκ, ενώ στο 50' μετά από κόρνερ του Γκόλια ο Μανούσος έκανε κεφαλιά στο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ. Στη συνέχεια ακολούθησε το καθοριστικό δεκάλεπτο του αγώνα όπου σημειωθηκαν τέσσερα γκολ. Στο 51΄ ο Κεϊτά ανέτρεψε τον Γιουκαρή και στο 52' ο Μανούσος μείωσε σε 2-1. Έξι λεπτά αργότερα (57΄) το ματς ήρθε στα ίσια όταν ο Αναστασιάδης με κεφαλιά έκανε το 2-2. Παρά το σοκ της ισοφάρισης ο Ατρόμητος βγήκε μπροστά και με προβολή του Μπρίτο στο 77΄έκανε το 3-2. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο 77΄ με τον Λε Ταλέκ να σκοράρει στα δίχτυα της παλιάς του ομάδας μετά από απόκρουση του του Δαύκου σε διαγώνιο σουτ του Ματέι.
Σκόρερ: 52' Μανούσος, 57' Αναστασιάδης - 5' Ματέι, 6' Ουσέρο, 60' Μπρίτο, 77' Λε Ταλέκ
Κόκκινη κάρτα: 90'+1 Φυτανίδης.Κίτρινες κάρτες: 39' Ούκα, - 51' Κεϊτά, 87' Φυτανίδης
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Γιώργος Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Μιχάλης Δόσης (Αθηνών). 4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Ν. Καραγεωργίου): Δαύκου, Γιορέντε, Ούκα, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Μπλάζιτς, Βαλιός (62' Ευαγγελιδάκης), Γιουκαρής, Μανούσος, Φαβάλι, Ξύδας (84' Γκαμάγκας).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τρ. Δέλλας): Μπάρκας, Κούρος, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης, Κεϊτά (64' Γροντής), Ουσέρο, Μπρίτο (84' Λημνιός), Ματέι, Σουμπίνιο (74' Στόιτσεφ), Λε Ταλέ